Norra regionen

Styrelse och övriga funktionärer

Styrelse

Lina Olsson
Ordförande

Psykiatriska kliniken
Norrlands Universitetssjukhuset
Umeå
ordfnorra@neuropsykologi.org

Magnus Olsson
Vice ordförande

Barn och Ungdomskliniken
Norrlands Universitetssjukhus
Umeå
magnus.olsson@vll.se

Sara Andersson
Sekreterare

Neurocentrum
Norrlands Universitetssjukhus
Umeå
sara.andersson@vll.se

Erich Bieber 
Kassör

Barn- och ungdomspsykiatriska verksamheten
Östersund
erich.bieber@jll.se

Kristina Hedman
Ledamot

Psykologmottagningen
Sundsvalls Sjukhus
Sundsvall
kristina.hedman@lvn.se

Eleonor Lindgren
Ledamot

Neurorehab Sävar
Sävar
eleonor.lindgren@vll.se

Katarina Ehlin Emilsson
Ledamot

Särskilt stöd och habilitering
Umeå
katarina.ehlin@vll.se

Johanna Groth
Ledamot 

Psykologmottagningen
Sundsvalls Sjukhus
Sundsvall
johanna.groth@lvn.se

Erik Domellöf
Ledamot

Institutionen för psykologi
Umeå Universitet
Umeå
erik.domellof@psy.umu.se

 

 

 

 

 

Medlem - Logga in

Mina sidor

Tidning

Nytt nummer har nu utgivits.
Tidigare nummer hittar ni i arkivet

Aktuellt i föreningen!

Södra Regionen


Västra regionen


Östra regionen

Vi hälsar er välkomna till tre seminarier i höst!

För mer information, klicka här!


Norra regionen

Kurser

Kurser anordnade av icke vinstdrivande organisationer:

Kurser anordnade av IHPU finns publicerade på deras hemsida.

Platsannonser

Kommun/landsting som söker neuropsykolog? Lägg ut en platsannons här. Kontakta oss för mer information.