Södra regionen

 

Styrelse och övriga funktionärer

Styrelsen

Irina Landin
Ordförande

Barn- och ungdomspsykiatriska kliniken
Trelleborg
ordfsodra@neuropsykologi.org

Ulrika Vikblad
Vice ordförande

Psykiatri Kliniken
LARO-mottagningen
Kristianstad
Ulrika.Vikblad@skane.se


Anna Pissiota
Kassör

Minneskliniken, SUS
Malmö
Anna.Pissiota@skane.se

Lena Jönsson
Sekreterare

Riksgymnasiets habilitering
Kristianstad
Lena.E.Jonsson@skane.se


Elisabet Reinholdz-Andersson
Ledamot

Frosta Psykologkonsult
Hörby
elisabetreinholdz@gmail.com

Hanna Ljung
Ledamot

Genusvetenskapliga inst.
Lunds Universitet
Lund
hanna.ljung@med.lu.se

Erik Blennow Nordström
Ledamot

BU-förvaltningen
Nässjö
erik.blennownordstrom@nassjo.se

 


Revisorer


Roger Carlsson

Ordinarie revisor

Växjö
roger.carlsson@ltkronoberg.se


John Ohlsson Pedersen

Revisorsuppleant

Halmstad
john.olsson-pedersen@regionhalland.se

Valberedning

Pia Tallberg

Lund
pia.tallberg@skane.se

Susanna Vestberg
Sammankallande

Lund
susanna.vestberg@skane.se

Medlem - Logga in

Mina sidor

Tidning

Nytt nummer har nu utgivits.
Tidigare nummer hittar ni i arkivet

Aktuellt i föreningen!

Södra Regionen


Västra regionen


Östra regionen

Vi hälsar er välkomna till tre seminarier i höst!

För mer information, klicka här!


Norra regionen

Kurser

Kurser anordnade av icke vinstdrivande organisationer:

Kurser anordnade av IHPU finns publicerade på deras hemsida.

Platsannonser

Kommun/landsting som söker neuropsykolog? Lägg ut en platsannons här. Kontakta oss för mer information.